MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

 

KONKURS „PIERWSZE KROKI ORNITOLOGA” ROZSTRZYGNIĘTY!

 lightbox Gratulujemy Kindze Buczek (kl.IV) za zamieszczenie największej ilości zdjęć ptaków które odwiedzały jej „stołówkę”. Zachęcamy do obejrzenia okazów, a przy okazji do zapoznania się z nazwami gatunków ptaszyn.

Za udział dziękujemy również Monice Kukiełce i Karolinie Kość.

pl.padlet.com/joannageborys12/skb4b2psigiii3e4

 

"TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO"

lightbox  Kreatywność to jedna z kluczowych kompetencji bardzo doceniana we współczesnym świecie. Osoby kreatywne rewelacyjnie rozwiązują problemy. Do wspomagania rozwoju tej umiejętności u dzieci służą  nie tylko popularne obecnie gry komputerowe, ale również zajęcia artystyczne oraz zadania rozwijające twórczość. Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy wykonywanie zajęć jest formą rozrywki, dlatego uczniowie klasy VIb i VIIb w ramach zajęć rozwijających kreatywność połączyli przyjemne z pożytecznym. Przenieśli się w wyimaginowany świat lektury, wcielając się w wybrane przez siebie postaci.  By ich ,,twarz brzmiała znajomo”, kojarzyła się z bohaterem przeczytanej lektury, wykorzystali elementy otoczenia, dostępne przebrania oraz rekwizyty i stworzyli własne projekty. Uruchomili wyobraźnię, wykorzystując elementy graficzne i barwy.

Efekty samodzielnie wykonanego przez uczniów zadania, które kształciło umiejętność poszukiwania rozwiązań oraz radzenia sobie w trudnej sytuacji zebrano w formie filmów zamieszczonych poniżej.

 

                                                                                                                                    Barbara Jarczak

Postaci literackie klasa 6b

Twoja twarz brzmi znajomo 7b 

DZIEN KOBIET…DZIEŃ KOBIET!!!

  Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski organizuje plebiscyt „Kobieto-landia” .

Zachęcamy do przebrania się za utalentowane, sławne i słynne kobiety w dziejach świata.
Zdjęcia przesyłamy na adres: geborys.joanna@zspsusiec.pl do 07.03.2021r.
W dniu 8 marca na stronie naszej szkoły pojawi się prezentacja z przesłanych zdjęć.
Uczestnicy otrzymają wywołane zdjęcia na pamiątkę tego zdalnie świętowanego dnia.
SZKOLENIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W RAMACH LOWE W GMINIE SUSIEC

lightbox   Zapraszamy serdecznie na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego dla pełnoletnich mieszkańców Gminy Susiec, organizowane w ramach projektu grantowego: Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Susiec w ramach Osi priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Informacje dotyczące organizacji znajdują się na plakacie, natomiast bardziej szczegółowe, można uzyskać dzwoniąc do susieckiej szkoły.

Formularze rekrutacyjne znajdują się w zakładce: LOWE w Gminie Susiec (w prawym górnym rogu strony).
PRZEDŁUŻENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA ORAZ FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

  Informujemy, że od poniedziałku, 1 marca br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i przedszkoli.

 Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Klasa III w dniu 1 marca, uczy się jeszcze zdalnie, a od 2 marca stacjonarnie.

Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych do 14 marca br. będą nadal uczyć się zdalnie.

Przedszkole funkcjonuje również bez zmian.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła ono do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. 

  W ramach obchodów święta  pragniemy zwrócić uwagę na potrzebę troski o nasz język ojczysty, który jest źródłem dziedzictwa kulturowego. W dniu dzisiejszym podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas IV-VIII podejmą wyzwanie. Posiądą nową wiedzę o języku, będą rozwiązywać różnorodne zadania, łamać język i głowę, by zdobyć supermoc – znajomość języka polskiego.

 

Zbadaj swoją moc - podejmij wyzwanie i rozwiąż zadanie:

https://view.genial.ly/602d60a6dc91990dbe53216a/presentation-dzien-jezyka-ojczystego

KARNAWAŁOWY „BAL PRZEBIERAŃCÓW”

     W czwartek 11 lutego w oddziałach przedszkolnych w szkole już od rana było bardzo wesoło. Dzieci wyczekiwały tego dnia by móc przebrać się i zaprezentować swoje ulubione i wymyślne stroje. Miło było zobaczyć księżniczki, wróżki, biedronki, motylki, kotki, Czerwonego Kapturka, a także policjanta, myśliwego oraz inne postacie z kreskówek. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach organizowanych przez wychowawców w swoich salach. Wszystkim brakowało wspólnej zabawy, ale i tak czas minął bardzo szybko. W trakcie balu dzieci smakowały tradycyjnych pączków i faworków.

   Również w przedszkolu dzieci  od rana  dekorowały swoje sale balonami i serpentynami z bibuły.  Po śniadaniu przebrały się w  wymarzone postaci z bajek. W pięknych strojach rozpoczęliśmy bal karnawałowy. Tańce i pląsy sprawiły dzieciom dużo radości.  W przerwie uczciliśmy „Dzień pączka” i zjedliśmy smaczny deser. Z nowymi siłami wróciliśmy do przewietrzonych sal  gdzie kontynuowaliśmy zabawę. Przedszkolaki ze swoimi wychowawczyniami  p.Giesią,  p.Teresą   oraz p.Tatianą nauczycielką języka angielskiego bawiły się  doskonale.                                                                                                                     

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz poczęstunku.

Wychowawczynie

galeria

KONTAKT

 

Dyrektor ZSP w Suścu

mgr Janusz Kiecana

 

Wicedyrektor ZSP w Suścu

mgr Andrzej Rojek

 

Zespół Szkół Publicznych w Suścu

ul. Tomaszowska 53

22-672 Susiec

tel/fax: (84)6654811

e-mail: sekretariat@zspsusiec.pl

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

 

instrukcja logowania

 

ZEGAR
KALENDARZ

 

SKRZYNKA ZAUFANIA

STATYSTYKI

WARTO ZAJRZEĆ

Stop cyberprzemocy

Odwaga ratuje życie

GODZINY - SZABLON

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )