MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suścu  zaprasza rodziców na zebranie w dniu 20 listopada 2019 r. (środa)
W programie:
od godz. 16.30 - szkoła podstawowa /z wychowawcami klas/
ok. godz. 17.00 - pogadanka OIK /hala sportowa/
ok. godz. 17.30 - przedszkole /z wychowawcami oddziałów/

FOTOGRAF W SZKOLE

  Informujemy, że w naszej szkole w dniach 21 oraz 22 listopada 2019r. będziemy gościć fotografa.  Fotograf wykona zdjęcia grupowe  klas, towarzyskie i inne. Każde chętne dziecko będzie mogło zrobić wybrane przez siebie zdjęcie.  

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na ubiór dziecka w tym dniu.

21 listopada: oddziały przedszkolne  oraz klasy I-III

22 listopada: klasy IV-VIII

 

SZKOLNE ELIMINACJE TURNIEJU SZTUKI RECYTATORSKIEJ W "MAGICZNYM ŚWIECIE WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ

lightbox  Turniej Sztuki Recytatorskiej „W magicznym świecie wierszy Marii Konopnickiej” już tuż tuż. Dlatego w piątek 15 listopada, odbyły się klasowo-szkolne eliminacje, do których przystąpiło 15 uczniów z klas I-III. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Uczniowie klasy II i III oprócz wiersza M. Konopnickiej dodatkowo musieli opanować wiersz innego dowolnego autora poezji dziecięcej. Wszyscy spisali się na medal! Zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności, pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Komisja konkursowa wybrała 3 najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować naszą Szkołę na szczeblu gminnym.

   Gratulujemy Damianowi Luchowskiemu (kl. I), Wiktorii Żółkiewskiej (kl. II) oraz Bartoszowi Łasocha (kl. III)!  Życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

 

Wychowawcy klas: I- III

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

 

HISTORYCZNA GRA TERENOWA "ROZSZYFRUJ TO"

    "Rozszyfruj to" - pod takim wezwaniem stawiła się młodzież w Szkole Podstawowej w Łosińcu z terenu gminy, by sprawdzić zarówno swoją wiedzę historyczną, jak też umiejętność posługiwania się różnymi szyframi. Gra przygotowana przez pana sołtysa Sołectwa Wólka Łosiniecka Bartosza Paskę budziła wśród młodzieży wiele emocji  ale też stopniowo zachęcała do rywalizacji. Dziękujemy panu Bartoszowi za jej przygotowanie, a ciepłe słowa podziękowania kierujemy do pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Łosińcu Anny Kijko za zaproszenie i radosne ognisko, o które zatroszczyła się Magdalena Paska. 

A.R.

 

 

 

galeria

RECYTATORZY Z SUŚCA DOCENIENI!

   Po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim zorganizowała Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego, promujący twórczość literacką autorów pochodzących z Zamojszczyzny lub związanych działalnością z Ziemia Tomaszowską. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły, wyłonieni w eliminacjach gminnych, zostali dostrzeżeni przez jury w zmaganiach powiatowych. 14.11.2019r. z rąk panów: Henryka Karwana – starosty powiatu, Wojciecha Żukowskiego – burmistrza miasta, Jacka Pawłuckiego – dyrektora biblioteki - nagrody odebrały:

Paula LITWIN (VIB) za zajęcie I miejsca,

Ewelina KOŚĆ (VB), Anna LITWIN (VB), Joanna MARYNICZ (VIII) za zdobycie wyróżnienia.

 

Uczennice przygotowywały się do konkursu pod okiem pań: B.Jarczak (VB, VIB) i W.Buczek (VIII)

galeria

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   11 listopada mieszkańcy gminy Susiec zebrali się na obchodach 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Wspólna modlitwa na Mszy Św. za Ojczyznę sprawowana przez Ks. dr Andrzeja Niedużaka, Proboszcza  Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Suścu rozpoczęła świętowanie, na której zgromadzili się: przedstawiciele Rady Powiatu, władze gminy na czele ze Zbigniewem Naklickim  Wójtem Gminy Susiec oraz jej mieszkańcy.

Przemarsz  uczestników pod pomnik GOK, złożenie wieńców przez różne organizacje, zakłady pracy i stowarzyszenia na ręce harcerzy z 10 DH „ Traperski Krąg”, to kolejna  forma realizacji programu obchodów święta.

  Dalsze uroczystości miały miejsce  w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Program artystyczny zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu pod opieką wychowawczyń p. Ireny Skroban i p. Małgorzaty Muła.  Deklamowane wiersze, śpiewane piosenki, pieśni i  scenka nawiązująca do postaci Józefa Piłsudskiego  oraz taniec – polonez, złożyły się na występy artystów. Po usłyszanych podziękowaniach i „ciepłych” słowach od wielu osób wyrażających uznanie można wnioskować, że występ się podobał.

  Punktualnie o godzinie 12 uczestnicy obchodów zaśpiewali hymn narodowy grany przez orkiestrę dętą  pod kierownictwem Janusza Kiecany Dyrektora ZSP w Suścu, która również uświetniła uroczystość.

Dzień ten, zapisze się w pamięci wielu osób, a w szczególności  dzieci które po raz pierwszy bardziej  świadomie  uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Małgorzata Muła, Irena Skroban

 

galeria

 

 

 

 

,,PAMIĘTAJCIE O OGRODACH”

  

,,Pamiętajcie o ogrodach-

Przecież stamtąd przyszliście

W żar epoki użyczą wam chłodu

Tylko drzewa tylko liście”

 

 Słowa Jonasza Kofty towarzyszyły eliminacjom powiatowym 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, które 9.11.2019r. odbyły się w Tomaszowskim Domu Kultury. Wobec nieodwracalnych zmian grożących katastrofą ekologiczną, rośnie świadomość, że w żar epoki nie użyczy nam chłodu żaden schron, żaden beton. Coraz częściej tęsknimy za kontaktem z naturą, jej surowym pięknem, nieskażonym ludzką ręką. Organizatorzy konkursu zachęcali recytatorów do poszukiwań utworów, które niekoniecznie dosłownie nawiązują do złożoności natury.

Wychowankowie pani Barbary Jarczak rozumieli, że ogród w literaturze ma wiele odniesień – intelektualnych i tożsamościowych, dlatego podczas konkursu zaprezentowali  różnorodne teksty literackie, także nieoczywiste. Lena Gęborys z kl. VB sięgnęła po ponadczasową powieść Lucy Maud Montogomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, a Sandra Kołodziejczyk z kl. VIB po lekturę ,,Tajemniczy ogród” FH.Burnett, zaś Paula Litwin (VIB) recytowała fragmenty ,,Ogrodu Kamili” Katarzyny Michalak. Kolaż tekstów M.Reja i J.Tischnera zatytułowany ,,Rady człowieka poczciwego” zaprezentował w gwarze Damian Zub, a jego klasowa koleżanka z kl.VII, Wiktoria Kłus, przedstawiła liryczny kolaż wierszy Edwarda Stachury ,,Jesienne rozmyślania”.

Ze względu na różnorakie podejście do tematu komisja miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż spośród 60 uczestników, uczniów klas I-VIII, musiała wybrać najlepszych.

Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  • Wiktoria KŁUS - nagroda za wybitną interpretację utworu,
  • Paula LITWIN – wyróżnienie za interesującą interpretację utworu,
  • Lena GĘBORYS – wyróżnienie za interesującą interpretację utworu.

 

Barbara Jarczak

 

lightbox lightbox lightbox

KONTAKT

 

Dyrektor ZSP w Suścu

mgr Janusz Kiecana

 

Wicedyrektor ZSP w Suścu

mgr Andrzej Rojek

 

Zespół Szkół Publicznych w Suścu

ul. Tomaszowska 53

22-672 Susiec

tel/fax: (84)6654811

e-mail: sekretariat@zspsusiec.pl

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

 

instrukcja logowania

 

Z NAUKĄ ZA PAN BRAT

ZEGAR
KALENDARZ

 

SKRZYNKA ZAUFANIA

STATYSTYKI

WARTO ZAJRZEĆ

Stop cyberprzemocy

Odwaga ratuje życie

GODZINY - SZABLON

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )