MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

 

WIEMY DLACZEGO ROZTOCZE WPISANO NA LISTĘ UNESCO….

    17 października 2019r. pod opieką pani Urszuli Bartoszek i Barbary Żelasko odbyła się wycieczka klas VI do Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym zobaczyliśmy wystawę stałą - zwierzęta żyjąca w różnych środowiskach, których życie przybliżył nam przewodnik. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią Anetę Dybowską. Podzieleni na grupy mieliśmy wykonać szereg zadań, np. wymyśleć historyjkę z opisem nietypowych przedmiotów, które wcześniej wylosował każdy uczestnik zajęć czy kalambury z przyrodniczymi przysłowiami. Dowiedzieliśmy się też o tym na ile poznano przyrodę i dlaczego jest zagrożona. Później całą grupą udaliśmy się na wycieczkę po wydmach i lesie nad Stawy Echo. Zobaczyliśmy tam niespotykane cmentarzysko szczeżui, błotniarek i zatoczków spowodowane znacznym obniżeniem wód gruntowych i suszą. 

Zajęcia w Roztoczańskim Parku Narodowym bardzo nam się podobały. Zwiedzaniu fragmentów ścieżek edukacyjnych było wielką przyjemnością, ponieważ towarzyszyła nam przepiękna pogoda. Podziwialiśmy uroki roztoczańskiej, kolorowej jesieni. Po drodze badaliśmy kwasowość gleby. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowej wiedzy. Jeszcze tam wrócimy…

Grupa : Paula Litwin, Martyna Skiba, Sandra Kołodziejczyk, Wiktoria Sobczak i Ewelina Skiba

 

galeria

DZIEŃ PATRONA

lightbox  16.10.2019 r. nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Patrona i Dzień Papieski, które rozpoczęły się  Mszą św. w kościele parafialnym w Suścu. Po Eucharystii odbyła się część artystyczna ph. „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie”, którą wykonali uczniowie kl. V a i V b. Społeczność szkolna i lokalna obejrzała fragmenty filmów ukazujących wybór Karola Wojtyły na papieża i ostatnie chwile Jego życia.  Wszyscy uczestnicy poznali wartości nauczania Jana Pawła II i złożyli hołd wielkiemu Polakowi, który przez 27 lat pontyfikatu był przewodnikiem duchowym, nauczycielem i poetą oraz wzorem dla młodzieży. Podczas uroczystości śpiewano pieśni: „Abba Ojcze”, „Leć muzyczko”, „Zbudowani na Chrystusie”, „Barka” i hymn szkoły.

 

Jan Paweł II nadal pozostaje w naszych wspomnieniach i w sercach.

 

Montaż słowno-muzyczny przygotowali: p. Małgorzata Borowicz, p. Wiesława Buczek i ks. Piotr Grzechnik we współpracy z organistką – p. Martą Burdą.

 

galeria

 

ŚLUBUJEMY BYĆ....

   Dzień 16 października dla uczniów klasy I był wyjątkowy. Sprawiła to uroczystość szkolna do której przygotowywali się już od dłuższego czasu -  Ślubowanie i Pasowanie na uczniów Szkoły  Podstawowej  im. Jana Pawła II  w Suścu.

Program  artystycznych w wykonaniu pierwszoklasistów  był bogaty w różnorodne treści dotyczące „ życia” w szkole.  Każdy uczeń zaprezentował się z najlepszej strony. Była możliwość pokazania swojej wiedzy i umiejętności.

Pan Janusz Kiecana, dyrektor szkoły, dokonał pasowania każdego ucznia z klasy I na pełnoprawnego ucznia szkoły. Natomiast uczniowie zobowiązali się do wypełnienia wielu obowiązków szkolnych. Społeczność szkolna z entuzjazmem przyjęła pierwszoklasistów  do braci uczniowskich.

Samorząd Uczniowski  był pomocą i wsparciem  w wielu działaniach przy organizacji i przebiegu uroczystości.  Przygotował także upominki. 

Rodzice pierwszaków zaszczycili swoją obecnością  uroczystości  i zaangażowali się również w jej przygotowanie.

Słodki poczęstunek uwieńczył szczególne spotkanie – uczniów,  rodziców i nauczycieli.

Wychowawca klasy I

 

galeria

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

 11 października odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Klasa 8 pod opieką pani Anny Rojek przygotowała " z życia wziętą" część artystyczną ukazującą cienie (biurokracja) i blaski (awanse) pracy nauczyciela, który jest niezastąpionym filarem nieustannie reformowanej oświaty. Pedagodzy dniami i nocami "stają na głowie" aby wychowankowie mogli "przenosić góry". Wiadomo, nie ma lekko ale ZAWSZE warto!
Społeczność uczniowska podziękowała za trud nauczania i wychowania wszystkim pracownikom naszej szkoły.
 
Cytując "zasoby internetowe :) ":
 
"Komu nieba były wrogiem
 
zrobiły go pedagogiem.
 
Ja się jednak z tym nie zgadzam,
 
swoje zdanie wypowiadam
 
Chlubą jest i wyróżnieniem,
 
być - nauczycielem"
 
KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
   W dniu 09.10.2019 odbył się pierwszy etap konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Julia Żybura, Wiktoria Szymańska oraz Karolina Kość zakwalifikowały się do II etapu, który odbędzie się 15 listopada. Do konkursu uczennice przygotowują się pod opieką pani Tatiany Bakaj oraz Joanny Gęborys.
                                                                          Życzymy powodzenia
KONKURS WIEDZY O LESIE I OCHRONIE PRZYRODY

   3 października 2019r. na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Józefów Pana Stanisława Nawrockiego braliśmy udział konkursie WIEDZY O LESIE I OCHRONIE PRZYRODY.

Konkurs był adresowany dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, tj. szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Józefów. Uczestnicy zostaną przydzieleni do poszczególnych kategorii wiekowych:

a.            Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej,

b.            Dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej,

c.            Młodzież z klas VII –VIII

Naszą szkołę reprezentowali:

Sandra Jeleń kl. IV; Kamil Gałan kl.VI; Krzysztof Krawczyk kl. VIII; Joanna Marynicz kl. VIII.

Temat konkursu brzmiał KONKURS WIEDZY O LESIE I OCHRONIE PRZYRODY. Pytania konkursowe na arkuszu zostały podzielone na kategorie w zależności od charakteru odpowiedzi, tj. na pytania testowe jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru oraz tzw. pytania otwarte. Stopień trudności pytań został zróżnicowany w zależności od kategorii wiekowej. Uczestnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali do rozwiązania jeden zestawów pytań.

Sandra Jeleń w swojej kategorii zajęła III miejsce.

 

galeria

MATEMATYKA Z KALKULATOREM

   27 września 2019 roku odbył się Finał IV Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka z kalkulatorem graficznym”  organizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Uczeń klasy VIII Wojciech Hałasa został finalistą. Celem konkursu była popularyzacja zastosowania kalkulatora graficznego wśród uczniów,  rozwijanie twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności niestandardowych sposobów rozwiązywania problemów, a w szczególności tych wymagających zaawansowanego aparatu rachunkowego lub graficznego.

Wojtkowi gratulujemy.

                                                           

                                                                                        Opiekun: Mieczysława Mielniczek

 

galeria

KONTAKT

 

Dyrektor ZSP w Suścu

mgr Janusz Kiecana

 

Wicedyrektor ZSP w Suścu

mgr Andrzej Rojek

 

Zespół Szkół Publicznych w Suścu

ul. Tomaszowska 53

22-672 Susiec

tel/fax: (84)6654811

e-mail: sekretariat@zspsusiec.pl

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

 

instrukcja logowania

 

Z NAUKĄ ZA PAN BRAT

ZEGAR
KALENDARZ

 

SKRZYNKA ZAUFANIA

STATYSTYKI

WARTO ZAJRZEĆ

Stop cyberprzemocy

Odwaga ratuje życie

GODZINY - SZABLON

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )